اچ پی، ‌دل و ایسر سه فروشنده برتر رایانه شخصی در جهانبر اساس جدیدترین آمار منتشر شده توسط موسسه iSuppli شرکت دل مجددا توانسته رتبه دوم را در زمینه فروش رایانه های شخصی از آن خود کند.

به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از فارس، این شرکت با کنار زدن ایسر سرانجام موفق شد رتبه دوم را از آن خود کند. حکمرانی HP‌ نیز برای چندمین ماه متوالی بر دنیای فروش رایانه های شخصی ادامه یافته است.

اگر چه فروش دل در سه ماهه دوم سال جاری میلادی در مقایسه با سه ماهه اول 1.2 درصد کاهش یافته و به 10.5 میلیون واحد رسیده است، اما این شرکت 12.8 درصد از این بازار را در کنترل خود دارد.

در مقایسه شرکت ایسر شاهد کاهش 6.2 درصدی عرضه رایانه توسط خود در سه ماهه دوم سال 2010 بوده و تعداد رایانه های عرضه شده آن از 10.9 میلیون واحد به 10.2 میلیون واحد کاهش یافته است. سهم این شرکت در بازار از 13.3 درصد به 12.4 درصد کاهش یافته است.

مهم ترین علت نزول ایسر کاهش فروش نت بوک توسط این شرکت بوده است. در مقابل رقبای این شرکت توانستند حضور مستحکم تری در بازار نوظهور نت بوک پیدا کنند. HP برترین فروشنده رایانه در جهان 18.1 درصد از این بازار را در کنترل دارد.

/ 0 نظر / 10 بازدید