آیا کار کردن با لینوکس واقعا سخت است؟


"این ویندوز نیست"
همه چیز به سیستم عامل کامپیوترتان بستگی دارد. Desktop Linux راحت ، زیبا و منطقی  است ولی کاملا متفاوت با Mac و Windows کار می کند.
برای نمونه در لینوکس (GUI) میانجی گرافیکی اختیاری است.محیط دسکتاپ می تواند کاملا سفارشی شود . مدیران این پکیج به شما این اجازه را می دهند که هر نرم افزاری را فقط با چند کلیک نصب کنید ، نه وب گردی لازم است و نه جستجو برای کلیدهای سریال برنامه.
بنابراین ، این حقیقت وجود دارد که بسیاری از برنامه های نرم افزاری برای لینوکس رایگان هستند و حتی به نرم افزار آنتی ویروس هم نیاز ندارند.
برای آنهایی که به ویندوز یا Mac عادت کرده اند کار کردن با لینوکس یه کمی غیر عادی است ولی به محض اینکه به مزایای لینوکس پی ببرید کاملا ویندوز را فراموش خواهید کرد.

"یک منحنی یادگیری عظیم"
لینوکس این اجازه را به شما می دهد که هر کاری را که دوست دارید روی کامپیوترتان انجام دهید را بدون نیاز به منابع گسترده یا نرم افزارهای گران قیمت و یا مراقبت دائمی از ویروسها انجام دهید.
به جای اینکه با سخت گیری در مورد کارتان مواجه شوید لینوکس به راحتی به مسیرش ادامه می دهد و مانع انجام کار شما نمی شود.
بعضی از نرم افزارهای لینوکس به طرز اشکاری برای استفاده کنندگانش آشنا هستند مخصوصا آنهایی که مربوط به پایه office هستند.مثلا برنامه Open office محصولی است که در لینوکس هم موجود است و برای آنهایی که از سابق از ویندوز استفاده می کردند خیلی اشنا است.اما در مقایسه لینوکس در رقابت برنده می شود زیرا به صورت باز و گسترده می توانید از این برنامه استفاده کنید.
برای گشتن در web کار با لینوکس بسیار راحت تر و ارزان تر است در مقایسه با Mac  و  windows.

"فرمانهای پیچیده"
چیزی که بیشتر اوقات شنیده می شود این است که:نباید همه ی فرمانهای پیچیده استفاده از لینوکس را بدانیم؟
جواب این است:به طور کامل خیر.برای استفاده روزانه از لینوکس هیچ نکته گول زننده و تکنیکی که احتیاجی به یادگیری داشته باشد وجود ندارد.
هر چه بیشتر با کینوکس آشنا می شوید ممکن است بخواهید چگونگی استفاده از Unix/Linux shell را یاد بگیرید ولی اصلا لازم نیست زیرا این برای هدفهای استاندارد تجارت است.
مسلما اجرای سرور لینوکس مسئله دیگری است مانند اجرای سرور ویندوز.
ولی برای نمونه استفاده روی دسکتاپ اگر شما به سیستم عامل آشنا باشید لینوکس برایتان سخت نخواهد بود.

"موضوع مطابقت"
بلاخره، مطابقت نرم افزار و سخت افزار مسئله مهم دیگری است که می تواند باعث شود که استفاده کنندگان بترسند از اینکه کار کردن با لینوکس سخت است و این کاربرد آن را از بین ببرد.
این درست است که هنوز تعدادی بسته برم افزاری و سخت افزاری مانده است که لینوکس آنها را نتوانسته پشتیبانی کند زیرا تولید کنندگان آنها هنوز کدهای لازم را در اختیار قرار نداده اند.
البته بسته هایی وجود دارد به نام wine و Crossover Linux برای اجرای نرم افزارهای ضروری ویندوز.
تولید کنندگان بیشماری داوطلب هستند که سخت روی آن کار کنند تا در آینده حتی از این هم آسان تر باشد.

"حقیقت:ROI برنده"
خط آخر؟ لینوکس سخت نیست فقط آن چیزی نیست که شما عادت به استفاده دارید اگر استفاده کننده ویندوز یا Mac هستید.
به طور قطع تغییر سخت است مخصوصا وقتی که قبلا زمانی را برای یادگیری چیز دیگری صرف کرده اید و حتی بدون اینکه متوجه شوید زمان نسبتا زیادی را هم صرف کرده اید.ولی آن زمان و حتی بیشتر از آن به شما باز خواهد گشت اگر به استفاده از لینوکس عادت کنید.
برای کارهای کوچک پس اندازی که در نتیجه استفاده از لینوکس و سایر برم افزارهای رایگان به شما بر می گردد کاملا قابل توجه است.
وقتی دیگر قرار نیست برای نرم افزارها پولی پرداخت کنید و اینکه دیگر لازم نیست تند تند سیستم خود را ارتقا دهید.

به طور خلاصه لینوکس رایگان است انعطاف پذیر و قدرتمند است ولی اصلا سخت نیست.

/ 0 نظر / 10 بازدید