با این تکنولوژی بزودی، فیلمهای سینما هم شما را نگاه میکنند!

یک شرکت کانادائی دست اندرکار دوربینهای امنیتی در پروژه ای همکاری دارد که در حال کار روی تکنولوژی جدیدی است که وقتی شما به سینما میروید و فیلم نگاه میکنید، این فیلم هم شما را نگاه میکند!

به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از خبرنامه کامپیوتر و وب http://www.PcWebPaper.com از تورنتو استار، این تکنولوژی با ترکیبی از تصاویر دو بعدی و سه بعدی میتواند هیجانات، با هم گروه شدن و حرکت تماشاچیان را تشخیص داده و انقلابی در تحقیقات بازاریابی در سالنهای سینما ایجاد کند.

دکتر ابدالفروق از آزمایشگاه ماشین ویژن در دانشگاه غرب انگلستان Machine Vision Laboratory at the University of the West of England در بریستول در این رابطه گفت: این ابزار میتواند اطلاعات بازاریابی قدرتمندی برای کارگردان فیلم، آگهی دهندگان به سینما و صاحبان سینما تهیه کند که بینندگان فیلم چگونه از فیلم لذت میبرند و کدام آگهی بیشترین جذابیت را داشته است.

همکار این آزمایشگاه یک شرکت انگلیسی است بنام آرالیا سیستمز که کار تهیه نرم افزار آنرا به عهده دارد. آرالیا همکار یک شرکت کانادائی بنام پیکایا سیستمز است که در آتاوا کانادا قرار دارد و چندین ثبت سیستمهای نوری مادون قرمز دارد.
این تکنولوژی از تصاویر دوبعدی برای آشکارسازی هیجان سود میبرد و دوربینهای سه بعدی را برای اندازه گیری حرکت بکار میگیرد.

مدیر بازاریابی آرالیا میگوید که البته این کار بصورت دستی سالهاست که در سینما ها انجام میگیرد. اما این تکنولوژی است کمی مردم را میترساند.

پروفسور ملوین اسمیت مسئول آزمایشگاه ماشین ویژن گفت، آنچه ما تهیه میکنیم آنست که ببینیم آیا تماشاچیان در گروه های خانوادگی نشسته اند، از کدام قسمت فیلم لذت میبرند، آیا شاد هستند یا حوصله شان سررفته است،
او میگوید با این تکنولوژی قادر خواهیم بود تا اشخاصی که بدون مجوز اقدام به فیلمبرداری از صفحه سینما و فیلم در حال پخش میکنند، را شناسایی کنیم. البته این کار در مرحله تست قرار دارد و نهایتا ما فیلم تماشاچیها را بدون آگاهی آنها از اینکه در حال تهیه فیلم از آنها هستیم، تهیه نمیکنیم که خود این کار غیرقانونی است.

/ 0 نظر / 13 بازدید